KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 15774333
nr 1577 4333
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 4 st, Stadsmotiv, Gatumotiv. Akvarell, bildmått: ca 17x24 cm, yttermått inklusive ram: ca 26x33 cm. Signerad
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 november 2023
kl 18:02:55
10/11 13:45:18
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström